Szkoły i kursy dla Ciebie

Aktualności

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. W Ostrowcu Świętokrzyskim obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania odbyły się w kolegiacie Św. Michała.

Informujemy, że w ramach projektu „MŁODZI NA START! Program aktywizacji zawodowej osób młodych do 29 r. ż. w woj. świętokrzyskim”, zorganizowanych zostanie 6 dodatkowych kursów. Odbędą się one w Busku-Zdroju, Chmielniku, Kielcach, Końskich, Skarżysku-Kamiennej i Starachowicach. To świetna wiadomość dla kolejnych 72 osób, którzy będą mieli szansę bezpłatnie zdobyć nowy zawód.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy, starostwo ostrowieckie, Powiatowy Urząd Pracy i szkoły zawodowe zorganizowały piknik pod hasłem „Renesans inteligentnych zawodów – Schools Fashion 2017”, podczas którego zaprezentowały się ostrowieckie szkoły zawodowe oferując swoje kierunki kształcenia i ofertę edukacyjną. Na tym wydarzeniu w nietypowy sposób zaprezentowali się i promowali uczniowie technikum mundurowego ZDZ.

16 uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk i technik informatyk z Technikum ZDZ z Ostrowca Świętokrzyskim zdobywa nowe doświadczenie u pracodawców w firmach hiszpańskich. Grupa składająca się z 9 uczniów i 7 absolwentów otrzymała niepowtarzalną szansę poznania kultury i obyczajów mieszkańców Walencji. Jednocześnie mają oni okazję do zdobycia i poszerzenia swoich umiejętności zawodowych.

Uczniowie klas mundurowych z Technikum ZDZ w Ostrowcu Świętokrzyskim wzięli udział w uroczystościach upamiętniających obchody 226 rocznicy Konstytucji 3. Maja. Młodzież, dyrekcja i pracownicy szkoły uczcili święto, będące symbolem największych narodowych tradycji.

29 maja, uczniowie klasy drugiej technikum gastronomicznego ZDZ w Kazimierzy Wielkiej w ramach projektu „Hotelarz i kucharz inteligentni specjaliści - nowe technologie rozwojem edukacji zawodowej” uczestniczyli w praktykach prowadzonych przez specjalistę od kuchni molekularnej Jeana Bosa.

24 maja odbył się I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego, którego organizatorem był Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. W zmaganiach uczestniczyło 25 uczniów ze Szkół ZDZ: w Busku-Zdroju, Jędrzejowie, Kielcach, Opatowie, Radomiu i Starachowicach.

Od 22 do 27 maja młodzież klas pierwszych i drugich wojskowych Szkół ZDZ z: Buska-Zdroju, Chmielnika, Kielc, Końskich, Nowego Miasta nad Pilicą, Opatowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Radomia i Starachowic uczestniczyła w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach w kolejnym obozie szkoleniowym.

Zapisz się do szkoły

Szybko i wygodnie

Zapisz

Kontakt telefoniczny

zadzwoń do nas

Zadzwoń

Placówki szkoleniowe

Wybierz miejsce

Zobacz placówki