Pokazy murowania w systemie Ytong i Silka oraz ocieplanie wnętrz płytami Multipor już w styczniu w Kazimierzy Wielkiej (zdjęcia)

ytong15 stycznia 2016 r. w Kazimierzy Wielkiej rozpocznie się cykl pokazów dla pracowników firm budowlanych, których celem jest popularyzacja wykorzystywanych w budownictwie energooszczędnych materiałów produkowanych przez Xellę Polska.

 

 

logotypy 3 duze

 

Ytong
Bloczki Ytong z autoklawizowanego betonu komórkowego przeznaczone są do wznoszenia ścian na zaprawie do cienkich spoin lub zwykłej. Szeroki asortyment pozwala na wykonanie wielu rodzajów przegród – w tym jednowarstwowych ścian bez ocieplenia. (dowiedz się więcej)

 

Silka
Z kolei elementy wapienno-piaskowe Silka stosowane są przede wszystkim do wznoszenia konstrukcji murowych w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i inwentarskim. Produkcja z naturalnych surowców – piasku, wapna i wody, oraz duża gęstość bloków Silka sprawiają, że charakteryzują się one szeregiem bardzo korzystnych właściwości. (dowiedz się więcej)

 

Multipor
Natomiast Multipor to mineralne płyty izolacyjne wykonane z bardzo lekkiej odmiany betonu komórkowego. Ich gęstość wynosi do 115 kg/m3, przez co charakteryzują się wysoką izolacyjnością termiczną zachowując wszystkie najważniejsze zalety betonu komórkowego. (dowiedz się więcej)

 

Najbliższe pokazy dla firm budowlanych z wykorzystywaniem tych technologii i odbędą się już w 15 stycznia 2016 r. w niedawno oddanym do użytku nowoczesnym pawilonie budowalnym mieszczącym się w placówce szkoleniowej ZDZ w Kazimierzy Wielkiej.

 

Terminy szkoleń
15.01.2016, 19.02.2016, 11.03.2016

 

Każde szkolenie składa się z części teoretycznej obejmującej prezentację omawianych rozwiązań budowlanych oraz części praktycznej, na którą składają się:

 • Przygotowanie zaprawy murarskiej Ytong-Silka
 • Poznanie niezbędnych narzędzi oraz sposobów ich właściwego używania
 • Układanie pierwszej warstwy bloczków i kolejnych warstw
 • Docinanie elementów murowych oraz bruzdowanie pod instalacje elektryczne
 • Wygładzanie nierówności
 • Łączenie i przewiązywanie ścian nośnych i działowych
 • Przekrywanie otworów systemowymi nadprożami Ytong
 • Część teoretyczna dot. technologii stropów Ytong oraz elementów docieplenia wieńca
 • Nakładanie zaprawy murarskiej na powierzchnię płyt Multipor
 • Układanie pierwszej warstwy płyt Multipor i kolejnych warstw
 • zęść teoretyczna dot. wszystkich elementów systemu Ytong, Silka, Multipor

 

Otrzymane zaświadczenia
Po szkoleniu każdy uczestnik otrzymuje dwa dokumenty: certyfikat I stopnia Xella Polska „Mistrzowie na budowie” oraz zaświadczenie o odbyciu szkolenia wydane przez Zakład Doskonalenia Zawodowego. Certyfikat Xelli to pierwszy krok do zdobycia prestiżowego Certyfikatu Jakości Xella Polska „Wzorowa budowa”.

 

Serdecznie zapraszamy na pokazy budowlane. Zakład Doskonalenia Zawodowego, Kazimierza Wielka, ul. Kolejowa 27, tel. 41 352 26 98

 

Zdjęcia z poligonu budowlanego w Kazimierzy Wielkiej

 

Zdjęcia z pierwszych pokazów murowania w systemie Ytong i Silka oraz ocieplanie wnętrz płytami Multipor, które odbyły się w ZDZ-cie w Olsztynie

 

Warto przeczytać

© 2017 Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

Stroną administruje IThelper.pl - Szablony Joomla na zamowienie

Poprawny kod XHTML 1.0 oraz CSS