Obóz narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej (zdjęcia)

bukowinaOd 4 do 10 lutego młodzież Szkół ZDZ z: Końskich, Starachowic, Opatowa, Buska-Zdroju, Chmielnika, Włoszczowy, Jędrzejowa i Ostrowca Świętokrzyskiego uczestniczyła w obozie szkoleniowym w Bukowinie Tatrzańskiej. Celem tego wyjazdu zorganizowanego podczas ferii była nauka i doskonalenie jazdy na nartach.


Dla większości uczniów był to początek przygody z nartami. Dzięki profesjonalnemu podejściu instruktorów, pierwsze kroki nie były trudne. W krótkim czasie wszyscy mogli cieszyć się przyjemnością, jaką daje białe szaleństwo na stoku „Rusiński” w Bukowinie Tatrzańskiej. Świetne warunki, dużo śniegu, dobrze przygotowane trasy, słoneczna pogoda i miła atmosfera sprzyjały aktywnemu wypoczynkowi.

Potwierdzeniem zdobytych umiejętności był zjazd slalomem, który zaliczyli wszyscy uczestnicy obozu. Młodzież uczestniczyła również w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz z międzynarodowego prawa humanitarnego.

W programie pobytu znalazło się także wiele atrakcji. Obowiązkowym punktem programu była wycieczka do stolicy Podhala - Zakopanego i spacer po najsłynniejszym deptaku - Krupówkach. Młodzież obejrzała również przedstawienie teatralne pod tytułem "Lykoz - Mimo własnyj woli" w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. Czas wolny wypełniały gry i zabawy integracyjne w świetnie wyposażonym ośrodku „Dwa światy”, z którego roztaczał się piękny widok na Tatry. Całości dopełniały przepyszne i urozmaicone posiłki. Tygodniowy pobyt w górach był więc wspaniałą okazją do aktywnego relaksu na świeżym powietrzu w miłym towarzystwie i odskocznią od szkolnej rzeczywistości.

© 2017 Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

Stroną administruje IThelper.pl - Szablony Joomla na zamowienie

Poprawny kod XHTML 1.0 oraz CSS