Akcja „Ferie w ZDZ w Busku Zdroju” zakończona sukcesem (zdjęcia)

busko ferieDużym zainteresowaniem cieszyła się akcja „Ferie w ZDZ w Busku Zdroju” zorganizowana przez uczniów i nauczycieli Technikum Zawodowego. Tym razem przeważały zajęcia i warsztaty „mundurowe”, co nie może dziwić z racji funkcjonowania w szkole klas mundurowych.


Przybyła do ZDZ młodzież szkolna mogła pod okiem uczniów technikum ZDZ rozłożyć i złożyć prawdziwe karabiny KBKAK (również na czas), a nawet postrzelać z laserowego trenażera strzeleckiego, jakiego używają do treningów przedstawiciele służb mundurowych. Najlepsi strzelcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.


Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz elementów survivalu i wyposażenia indywidualnego żołnierza, które posiada każdy wojskowy udający się w rejon misji zagranicznych, gdzie niejednokrotnie podejmuje działania bojowe w ekstremalnych warunkach. Zajęcia prowadził doświadczony żołnierz zawodowy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach uczestnik wielu misji m. in. w Iraku i Afganistanie.


Ciekawe zajęcia poprowadzili żołnierze z Patrolu Saperskiego z kieleckiej Jednostki Wojskowej na Bukówce. Każdy uczestnik zajęć mógł dowiedzieć się jak postępować w przypadku napotkania w lesie czy w okolicach zabudowań min, granatów, pocisków czy broni pochodzącej jeszcze z II Wojny Światowej. Żołnierze prawie codziennie otrzymują zgłoszenia z terenu całego naszego województwa o znalezionych niewybuchach, które następnie muszą zdetonować na poligonie wojskowym. Przed budynkiem szkoły można było obejrzeć również specjalistyczny pojazd Patrolu Saperskiego.


Jak dzień mundurowy to nie mogło zabraknąć pokazów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież miała okazję  zapoznać się z prawidłowym przeprowadzeniem resuscytacji krążeniowo- oddechowej oraz czynnie wziąć udział w ćwiczeniach praktycznych z wykorzystaniem fantoma przeprowadzanych przez ratownika z klasy strażackiej technikum. Obecnie każdy żołnierz, strażak czy policjant objęty jest obowiązkowym szkoleniem w tym zakresie.


Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Busku-Zdroju to nie tylko mundurówka. Uczniowie, którzy odwiedzili nasze Technikum Zawodowe mogli również uczestniczyć w warsztatach kulinarnych oraz pokazach Carvingu – sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach wywodzącej się z Dalekiego Wschodu. Dziewczęta mogły zapoznać się z możliwościami naszej pracowni fryzjersko – kosmetycznej i masażu oraz skorzystać z doświadczenia starszych koleżanek i wykonać darmowy makijaż.


To wcale nie koniec atrakcji przygotowanych w tym dniu w murach szkoły. Uczniowie uzdolnieni muzycznie mogli skorzystać z warsztatów wokalno – instrumentalnych, a pasjonaci e-spotru oblegali stanowiska komputerowe w pracowni informatycznej.


Na koniec wizyty wszyscy uczestnicy zajęć mogli skosztować smakołyki przygotowanych przez instruktorów, uczniów i słuchaczy Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Busku – Zdroju.

© 2017 Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

Stroną administruje IThelper.pl - Szablony Joomla na zamowienie

Poprawny kod XHTML 1.0 oraz CSS