Niezwykły, studniówkowy bal buskiego ZDZ (zdjęcia)

busko studniowkaUczniowie klasy maturalnej z Technikum Zawodowego ZDZ w Busku - Zdroju, rozpoczęli w sobotę 28 stycznia odliczanie swoich „100 dni” do matury. W lokalu „Alfa ” w Gackach, w energicznych, biesiadnych rytmach zespołu Revel z Pińczowa, młodzież bawiła się do pierwszego piania koguta.


Część oficjalną w gronie nauczycieli, rodziców oraz osób towarzyszących, rozpoczęły przemówienia uczennic Elizy Rak i Karoliny Radomskiej.

- Studniówka to taki wieczór, który skłania do refleksji, każe rozejrzeć się wokół i zapytać. Dzięki komu tu jesteśmy? Dziękujemy za ciepły uśmiech, bardzo potrzebny w chwilach zwątpienia, za stwarzanie rodzinnej atmosfery, za każdą porcję wiedzy, którą nam przekazywaliście - podziękowali nauczycielom wręczając kwiaty - uczniowie klasy IV Niepublicznego Technikum Zawodowego w Busku-Zdroju.

Sygnał „poloneza czas zacząć” – dał nowy dyrektor ZDZ w Busku-Zdroju – Robert Misztal, który  jak na tradycję przystało, poprowadził poloneza.
- Gdzieś wyczytałem, że studniówka po to została wymyślona, żeby zapomnieć o troskach codzienności, problemach szkolnych oraz zmartwieniach. Ktoś wpadł na pomysł, żeby na 100 dni przed maturą, przed egzaminami, zorganizować bal, który ma przynieść wiele radości –  mówił dyrektor Robert Misztal, życząc uczniom wspaniałej zabawy, a jednocześnie  spokoju w przygotowywaniu się do egzaminów.


Należy zaznaczyć, że młodzież w trakcie swojej 4-letniej nauki, miała dwóch wychowawców. Przez trzy lata opiekunem klasy była Pani Iwona Kąkol, która z powodu urlopu macierzyńskiego musiała zrezygnować z opieki. Klasę przez ten czas przejął Pan Piotr Owsiński, który jak przyznał, rok to krótki czas na poznanie młodzieży, ale jest to na pewno jedna z tych klas, która zapadła mu w pamięć.
- Jest to klasa pełna radości, uśmiechu, czasami jak wszystkie klasy trudna, aczkolwiek bardzo pozytywna, chętnie współpracująca z gronem pedagogicznym. Na pewno pozytywnie będę wspominał to wychowawstwo – dodał P. Owsiński.


- Były trudne sytuacje.  Pamiętam pierwszą klasę.  Oj było różnie… Z perspektywy czasu jestem pewna, że to były jedne z najpiękniejszych chwil.  Teraz wiem, że nie byłabym dobrym wychowawcą, gdybym was nie spotkała na swojej drodze.  Daliście mi świetną szkołę życia. Życzę wam kolorów, żeby nigdy nie blakły,  słodyczy jak to rafaello,  żeby zawsze miały jakąś niespodziankę w środku – z uśmiechem powiedziała Iwona Kąkol.


Swoje symboliczne 100 dni do matury odliczała także wspomniana już Karolina Radomska – najlepsza uczennica w buskim technikum ZDZ, stypendystka Rady  Ministrów. - 4 lata bardzo szybko minęły. Jestem bardzo zadowolona z wyboru tej szkoły . Poznałam tutaj wiele wspaniałych osób z którymi  nawiązałam przyjaźnie, a sama nauka przyniosła mi wiele sukcesów – podkreśliła Karolina.

© 2017 Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

Stroną administruje IThelper.pl - Szablony Joomla na zamowienie

Poprawny kod XHTML 1.0 oraz CSS