Mistrzostwa Strzeleckie o Puchar Dyrektora Szkoły w Nowym Mieście nad Pilicą (zdjęcia)

zawody strzeleckieZ okazji Jubileuszu 70-lecia ZDZ i 25-lecia Szkół ZDZ w dniach 26 - 27 stycznia odbywały się w Technikum Zawodowym ZDZ w Nowym Mieście nad Pilicą Mistrzostwa Strzeleckie o Puchar Dyrektora Szkoły. Zawody rozgrywane były na nowoczesnej szkolnej strzelnicy sportowej. Do rywalizacji stanęli uczniowie z klas mundurowych.


Wszyscy brali udział w konkurencji  indywidualnego strzelania z karabinku pneumatycznego w pozycji stojącej.  Dla uczniów zainteresowanych pracą w służbach mundurowych najciekawsza jest nauka posługiwania się bronią, a przede wszystkim treningi strzeleckie.

Nowomiejscy uczniowie uczestniczą w wielu szkoleniach organizowanych w jednostkach mundurowych na terenie całego kraju, a także na szkolnych strzelnicach sportowych. Oprócz dyrekcji młodzieży kibicował także Burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto, p. Mariusz Dziuba, wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej p. Tomaszem Pietruchą, który ufundował nagrody dla najlepszych strzelców.

Zawody okazały się bardzo emocjonujące przede wszystkim dla uczestników zmagań. Na podium stanęli: Kacper Olszewski, Mateusz Radzimirski i Paweł Zarychta. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Kowalczyk. Wszyscy uczniowie na co dzień trenują pod okiem p. Mariusza Karpińskiego.

© 2017 Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

Stroną administruje IThelper.pl - Szablony Joomla na zamowienie

Poprawny kod XHTML 1.0 oraz CSS