Wolontariusze z klas mundurowych Technikum ZDZ kwestowali w WOŚP w Ostrowcu Świętokrzyskim (zdjęcia)

wosp15 stycznia, dzień 25. Finału był jak zawsze dniem pełnym optymizmu i radości. W tym wielkim wydarzeniu nie mogło zabraknąć  naszych uczniów klas mundurowych z Technikum ZDZ. Wolontariuszy przywitał piękny i słoneczny choć trochę mroźny poranek.Z wielkim poczuciem obowiązku od wczesnych godzin rannych na ulice Ostrowca wyszli wolontariusze, aby zagrać podczas XXV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a cel był szczytny. Tematem przewodnim po raz kolejny było ,,ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom”. 

Nasi uczniowie Technikum ZDZ pełni pozytywnego nastawienia, chętnie biorą udział w takich akcjach i bez względu na pogodę kwestują na ulicach miasta. Zaangażowały się również ich całe rodziny. W sztabie na wolontariuszy czekała gorąca herbata, bigos, ciastka i pączki.

Natomiast o bezpieczeństwo tradycyjnie dbali policjanci i strażnicy miejscy. Choć w godzinach dopołudniowych można było zaobserwować pustki na mieście, to jednak wolontariusze świetnie sobie radzili i zapełniali puszki. Uczestnicząc w wielkim graniu, które udzielało się każdemu, w takich chwilach nikt nie pozostawał obojętny i chętnie wrzucał mniejszą lub większą kwotę do puszki.

Kwestując z puszką w ręku uczniowie chcieli dołożyć swoją cegiełkę by ratować życie dzieci a jednocześnie przysłużyć się do zakupu sprzętu dla ludzi starszych niekiedy dla swych dziadków i babć. Zaangażowani w pomoc schorowanym ludziom nasi uczniowie chcą pomagać i rozumieją ich potrzeby.

15 stycznia 2017r. był także dniem, w którym troska o dzieci i seniorów była na ustach wszystkich. Mamy nadzieję, że jak zawsze finał WOŚP skłaniać będzie ostrowczan do wspólnego bycia ze sobą, odsuwając choć na moment wszelkiego rodzaju troski. Każdego roku można wskazać wymierne wartości, jakie ta orkiestra przynosi dla społeczeństwa dzięki dobroci serca tych, którzy grają i  kwestują aby polepszyć ich los.

O godzinie  20.00 na ostrowieckim rynku  odbył się happening  pt. "Światełko do Nieba" który zakończył  kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tej jednej chwili wierzymy w to, że jesteśmy bardzo widoczni. Tradycyjnie  już od 25 lat  podczas finału nastąpiło  wysłanie w stronę nieba - Dobrych Aniołów, światełka w postaci zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni w podziękowaniu wszystkim ludziom dobrej woli o wspaniałych sercach, którzy przyczynili się do wielkiego grania dokładając swoją cegiełkę.

Mamy nadzieję i wierzymy w to, że siła Orkiestry, a także nasze niezwykłe starania z zebranych pieniędzy, przyniosą konkretny  efekt, o którym będziemy mogli mówić przed kolejnym 26. Finałem.

 

© 2017 Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

Stroną administruje IThelper.pl - Szablony Joomla na zamowienie

Poprawny kod XHTML 1.0 oraz CSS