Sławni Brytyjczycy „gościli” w Szkołach ZDZ w Końskich (zdjęcia)

konskie_brytania2013Wyjątkową pomysłowością i uzdolnieniami wykazali się uczniowie Technikum ZDZ w Końskich, organizując Dni Kultury Brytyjskiej. Na trzy dni udekorowali szkołę dziesiątkami plakatów, na których zaprezentowali ciekawostki związane z Wielką Brytanią. Korytarzami natomiast poruszały się postacie znane z kina, telewizji i pierwszych stron gazet.

Uczniowie I klas Technikum ZDZ w Końskich, kształcący się na kierunku technik logistyk, postanowili zgłębić kulturę Albionu, a także przedstawić wiedzę o kraju znad Tamizy podczas Dni Kultury Brytyjskiej. Na zajęciach kulturowych uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji dotyczących życia codziennego Brytyjczyków, a także sławnych osób. Przydało się to bardzo przy pracach organizacyjnych.

Jeszcze przed imprezą uczniowie wspólnymi siłami przygotowali kilkadziesiąt plakatów, na których zaprezentowali brytyjskie ikony kultury. Nie zabrakło na nich słynnych na cały świat wokalistów i zespołów muzycznych. Często pojawiały się motywy znanych postaci filmowych i literackich. Ważnym elementem kultury Wielkiej Brytanii jest rodzina królewska, stąd wiele afiszów nawiązywało do monarchini Elżbiety II, jej bliskich i atrybutów królewskiej władzy. Młodzież przedstawiła również charakterystyczne zwyczaje brytyjskie i kojarzące się z tym krajem przedmioty i miejsca. Warto dodać, że uczniowie zastosowali różne techniki artystyczne, dzięki czemu plakaty miały zarówno ciekawą grafikę, jak i kształty.

Efekty pracy młodzieży zostały wyeksponowane w klasach i korytarzach podczas Dni Kultury Brytyjskiej. Na trzy dni szkoła zmieniła swoje oblicze, stając się swoistą „ambasadą” Zjednoczonego Królestwa. Odpowiedni klimat nadały zarówno dekoracje na ścianach, dominująca flaga Wielkiej Brytanii, jak i postacie poruszające się po budynku. Uczniowie wcielili się w rolę takich sław jak Jaś Fasola, David i Victoria Beckham, Joker i James Bond. Pomysłowe stroje i makijaże pozwoliły łatwo rozpoznać, kto kogo naśladuje, co było świetną zabawą dla uczestników imprezy.

Uczniowie zadbali także o podniebienia swoich koleżanek i kolegów. Przygotowali typowy angielski deser „muffins”, czyli babeczki wypełnione pysznym nadzieniem. Dla niektórych uczestników szkolnej imprezy była to pierwsza okazja spróbowania tego specjału.

Uroczystość okazała się nie tylko pożyteczną zabawą, ale także szansą do wykazania się uzdolnieniami artystycznymi, stylistycznymi i kulinarnymi. Opiekę nad grupą uczniów z Technikum ZDZ w Końskich sprawowała Agnieszka Wąsal - nauczycielka języka angielskiego.

Ostatnie wideo

zg zdz

© 2017 Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

Stroną administruje IThelper.pl - Szablony Joomla na zamowienie

Poprawny kod XHTML 1.0 oraz CSS